Nálunk mindig friss, kizárólag szabályosan hűtött, a vizsgálat elején felbontott szavatos tesztekkel történik a vizsgálat!
Bőrgyógyászati kontakt allergia vizsgálatok - Epicután teszt
-
Környezeti standard allergének vizsgálata - Epicután teszt:
A kontakt allergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely kémiai anyaggal való közvetlen érintkezés miatt alakult-e ki az adott bőrgyulladás (ekcéma, dermatitis, csalánkiütés, fogászati allergia). -
Fémallergia vizsgálat - Epicután teszt:
A fogászati fém segédanyagokkal szembeni allergiás reakciók kimutatása epicutan teszttel történik. A vizsgálatokhoz a teljes fogászati fémsort (26 db) használjuk. Fogászati fémek: Nikkel, Króm, Kobalt, Ezüst, Arany, Amalgán, Higany, Zirkónium, stb. -
Fogászati allergia vizsgálatok - Epicután teszt:
A fogászati beavatkozások során a szájnyálkahártya és a száj körüli bőrfelületen is jelentkezhetnek különböző elváltozások. De nem csak egy nem megfelelően megválasztott fogtömés vagy fogpótlás, hanem a fogszabályzó, vagy protézis is okozhat kellemetlen tüneteket. -
Acrylat fogászati-teszt (műanyag) - Epicután teszt:
A kimutatása epicutan teszttel történik. A vizsgálatokhoz a 20 db-os acrylát allergént használjuk. Akrilát allergén sor: Akrilátok, UV. abszorbeállók, illatanyagok, fogászati összetett gyanták, impregnáló gyantahordozók, konzerválók. -
Illatanyag allergia teszt (illatanyagok, kozmetikumok) - Epicután teszt:
A kimutatása epicutan teszttel történik. A növények illetve a növények illóolajai által kiváltott allergizáló illatkomponensek száma is az utóbbi időben a kozmetikai ipar rohamszerű fejlődésével megnőtt. Ezek megtalálhatók a parfümök és az egyéb kozmetikumok illatanyagai között. Közöttük legismertebbek a perubalzsam, az ánizsolaj, a fahéj, a fahéjsav, a szegfűszeg, a bergamott, citromolaj, terpentinolaj, a kumarin, a vanilin, a gerániumolaj, a jázminolaj, fenyőolaj és a Ylang-Ylang olaj stb.
Bőrgyógyászati alkaros (prick) allergia tesztek - Prick Teszt
-
Ételallergia próba - Prick teszt: Az ételallergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely élelmiszer fogyasztása vagy élelmiszerrel történt közvetlen érintkezés miatt alakul ki az allergia (ekcéma, dermatitis, csalánkiütés). Leggyakrabban ételallergiát okozó ételek a következők: paradicsom, eper, málna, kiwi, tej, tojás, dió,
földimogyoró, szója, kakaó, kagyló, hal. -
Polenallergia teszt - Prick teszt: A pollenallergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely pollennel való érintkezés miatt alakul ki az allergia (allergiás nátha, asztma, kötőhártya gyulladás). A virágzó növényekből a levegőbe jutó virágporok, pollenek egy része allergénként viselkedik. A legtöbb allergiát kiváltó növény a füvek, gyomok közül Magyarországon a parlagfű és a fekete üröm és az angolperje. A fák közül a mogyoró és a nyírfa pollenje vált ki nagyfokú allergiás tüneteket. Valamivel ritkábban vált ki allergiás reakciót a rozs, a tarackbúza, a zab, az árpa, a kukorica, a lándzsás útifű, és a csalán. A fák és a cserjék közül az éger, a nyárfa, a tölgy, a hárs, a fűz, a tiszafa, a platán, a szelídgesztenye, a kőris, és a juhar pollenje okozhat allergiás tüneteket.
-
Beltéri gombaspórák teszt - Prick teszt: A beltéri gombaspóra allergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely beltéri gombaspórával való érintkezés miatt alakul ki az allergia (allergiás nátha). Télen fordulnak elő nagyobb számban, egyenetlen fűtésű helyiségekben. Lakáson belül akkor is érvényesülhet a gombák allergizáló hatása, ha a falak nem vizesek, nem penészesek.
-
Kültéri gombaspórák teszt - Prick teszt: A kültéri gombaspóra allergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítására irányul, hogy mely kültéri gombaspórával való érintkezés miatt alakul ki az allergia (allergiás nátha, asztma). A talajlakó gombák legnagyobb számban augusztustól novemberig bocsátják ki spóráikat. Aratás idején a gabonaföldek környékén, ősszel erdők, gyümölcsösök területén, a lenyírt nedves fűkupacok belsejében fordulnak elő leggyakrabban.
-
Háziporatka teszt - Prick teszt: A háziporatka allergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítására irányul, hogy a háziporatkával való érintkezés miatt alakult-e ki az allergia (allergiás nátha, asztma, ekcéma). Mindössze 0,3-0,5 mm-s a pókfélékkel rokonságban lévő két féle ízeltlábút értünk. Az allergiás tüneteket nem maga a háziporatka, hanem annak mikroszkópikus méretűre töredezett ürülékében található fehérjéje okozza.
-
Állati eredetű inhalatív allergének kimutatása - Prick teszt: A háziállat allergia kimutatására alkalmas bőrteszt. A teszt annak megállapítására irányul, hogy mely háziállattal való érintkezés miatt alakult ki az allergia (allergiás nátha, asztma, ekcéma). Az Állatok testnedveiben, nyálában vizeletében lévő fehérjék, a szőrszálaikból leváló kis darabok, illetve a lehámlott bőrlemezkék válthatnak ki allergiás reakciót.
-
Keresztallergiák kimutatása- Prick teszt: Keresztallergiák kimutatására alkalmas bőrteszt, egyes esetekben vérteszt is. A teszt annak megállapítására irányul, hogy mely allergén anyagok keresztreakciója miatt alakult ki az allergia (allergiás nátha, asztma, csalánkiütés). Sokszor előfordul, hogy az ételallergiák a pollenallergiákhoz kötődnek és a panaszok a pollenszezonban keresztreagáló ételek elfogyasztásakor jelentkeznek. Ezekben az esetekben szükség lehet a pollenallergia /légúti allergénspecifikus IgE szintek/ vizsgálatára.
Viszgálatok ujjbegyvérből: Allergiavizsgálat és Ételintolerancia vizsgálat
-
Ételallergia próba: Az ételallergia kimutatására alkalmas vérteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely élelmiszer fogyasztása vagy élelmiszerrel történt közvetlen érintkezés miatt alakul ki az allergia (ekcéma, dermatitis, csalánkiütés, hasmenés, hasfájás, hasi görcsök). Leggyakrabban ételallergiát okozó ételek a következők: paradicsom, eper, málna, kiwi, tej, tojás, dió,
földimogyoró, szója, kakaó, kagyló, hal. -
Pollenallergia kimutatása: A pollenallergia kimutatására alkalmas vérteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy mely pollen hatás következtében alakul ki az allergia (ekcéma, légzőszervi tünetek, kötőhártygyulladás, szem körüli ekcéma, öedéma). A legtöbb allergiát kiváltó növény a füvek , gyomok közül Magyarországon a parlagfű és a fekete üröm és az angolperje. A fák közül a mogyoró és a nyírfa pollenje vált ki nagyfokú allergiás tüneteket. Valamivel ritkábban vált ki allergiás reakciót a rozs,a tarackbúza,a zab,az árpa,a kukorica, a lándzsás útifű, a csalán. A fák és a cserjék közül az éger, a nyárfa,a tölgy, a hárs, a fűz, a tiszafa, a platán, a szelídgesztenye,a kőris, és a juhar pollenje okozhat allergiás tüneteket.
-
Lisztérzékenység kimutatása: A lisztérzékenység kimutatására alkalmas vérteszt. A teszt annak megállapítása irányul, hogy lisztérzékenység miatt alakulnek-e ki a tünetek (emésztési panaszok, puffadás, hasmenés). A cöliakia vagy lisztérzékenység vagy gluténérzékenység minden életkorban előforduló betegség. Ez egy autoimmun folyamat, mely az egész szervezete érinti. A lisztérzékenység kiváltója a gabonafélékben található glutén egyik fehérjecsoportja a gliadin. A glutén tartalmú élelmiszerek fogyasztása során a vékonybél nyálkahártyája sérül, ezzel emésztési panaszokat és tápanyag felszívódási zavarokat okoz.
-
Keresztallergiák kimutatása: Keresztallergiák kimutatására alkalmas vérteszt, egyes esetekben bőrteszt is. A teszt annak megállapítására irányul, hogy mely allergén anyagok keresztreakciója miatt alakult ki az allergia (allergiás nátha, asztma, csalánkiütés). Sokszor előfordul, hogy az ételallergiák a pollenallergiákhoz kötődnek és a panaszok a pollenszezonban keresztreagáló ételek elfogyasztásakor jelentkeznek. Ezekben az esetekben szükség lehet a pollenallergia /légúti allergénspecifikus IgE szintek/ vizsgálatára.
-
Ételintolerancia próba: Az ételintolerancia kimutatására alkalmas vérteszt. A teszt annak megállapítására irányul, hogy mely élelmiszer fogyasztása miatt alakul ki az intolerancia tünete (emésztőrendszer zavarai, bőrproblémák, légzőszervi betegségek, központi idegrendszer zavarai, váz- és izomrendszeri problémák). Leggyakrabban ételintoleranciát okozó ételek a következők: tojás, tej és tejtermékek, glutén és a gabonafélék.
Helicobacter vizsgálat - Kilégzési teszttel
- A Helicobacter Pylori a leggyakoribb emberi fertőzés. A kórkép kialakulása és a fertőzés között sokszor hosszú évek, évtizedek is eltelhetnek.